2023 m. 

Ryškėnų kaimo bendruomenės dienos centrą lankantys vaikai atėję į biblioteką dalyvavo viktorinoje ,,Vilnius - Lietuvos sostinė".

Ryškėnų dienos centrą lankantys vaikai ir dienos centro darbuotoja Inga Dijokaitė aplankė bibliotekoje veikiančias parodas: ,,Personalinė tautodailininko Petro Balsio medžio drožinių paroda", tautodailininkės Jadvygos Mačiūnienės margučių parodą ,,Margučių raštų magija".

RYŠKĖNŲ KAIMO BENDRUOMENĖS DIENOS CENTRO STOVYKLA ,,DRAUGŲ RATE"


Ryškėnų kaimo bendruomenės vaikų dienos centro lankytojai 2022 m. liepos 13-15 dienomis dalyvavo  stovykloje ,,Draugų rate‘‘. Ji vyko ,,Gražinos sodyboje‘‘, kuri yra pritaikyta vaikų aktyviam laisvalaikio praleidimui, šalia miškas su rekreaciniu parku. Visas  tris stovyklos dienas 20 vaikų grupė turėjo prasmingą, aktyvų, kupiną  įdomių veiklų bendravimą. Stovyklai prasidėjus vaikai patys kūrė vėliavą, kurioje jie kiekvienas nusipiešė save. Pasirašytinai patvirtino stovyklautojų taisykles.  Atvykęs Žemaitijos šaulių 8 rinktinės šaulys Martynas Miliauskas vaikams papasakojo apie šaulių veiklą, mokė žygiavimo, rikiavimo bei  ritmo pratimų. Supažindino vaikus su ginklu bei suteikė galimybę akies miklumą išbandyti šaudant į taikinį.  Parodė, kaip skeltuvo pagalba galima įžiebti ugnį. Atsisveikinę su šauliu, vaikai pasitiko  Telšių bendruomenės policijos pareigūnę  Vilmą Kuzminskienę. Ji vaikams papasakojo apie policijos darbo išskirtinumą ir jo svarbą, pasidalino savo darbe kylančiais iššūkiais. Pademonstravo   policijos darbe naudojamas priemones. Ypač vaikus pradžiugino policijos pareigūnės palydovas, šuniukas Amsis. 

Kaip elgtis ištikus pavojui priminė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistė Remigija Galdikienė.  O linksmasis saugaus eismo katinas priminė vaikams, kaip saugiai elgtis kelyje. Šią prevencinę sveikatingumo programą ,,Sveika ir saugi vasara" organizuoja asociacija ,,Telšių Bičiulių Ratas" su partneriais.  Po bendravimo su atsakingais viešosios tvarkos ir saugumo atstovais, pasidarę laikinąsias tatuiruotes ir susivėrę draugystės apyrankes stovyklautojai drąsiai išsiruošė į naktinį žygį. Žygiavo  orientuodamiesi pagal paliktas užuominas, kurios vedė prie paslėpto lobio ir degančio laužo. Grįžę  gerokai po vidurnakčio,  pavargę, tačiau  laimingi ir pilni emocijų vaikai dar ilgai tarpusavyje dalinosi įspūdžiais. Antrą stovyklos dieną  po mankštos ir pusryčių sulaukė svečių iš Telšių regiono atliekų tvarkymo centro. Visuomenės informavimo specialistė Vitalija Baublytė vaikams pravedė atliekų rūšiavimo viktoriną. Už teisingus atsakymus apdovanojo  prizais.  Po  pietų atvyko Telšių sporto ir rekreacijos fizinio aktyvumo specialistas Tomas Gaurylius ir  jo sūnus Rokas. Jie pravedė sportines inovatyvias varžybas. Ypač didelio susidomėjimo ir atkaklios kovos sulaukė šaudymas  į taikinį iš lazerinio šautuvo. Po varžybų visi vaikai buvo apdovanoti medaliais ir padėkos raštais. Antrą stovyklos dieną vainikavo draugiška diskoteka.

Trečiąją dieną  stovyklautojai susiruošė į ekskursiją. Vyko į Naisius, kur papietavę ,,Baltojo gandro‘‘ restorane, dalyvavo molio lipdymo edukacijoje. Po to naudodamiesi  žemėlapiu aplankė Naisių lankytinas vietas. Radę tinkamą poilsiavietę visi drauge atlikome  stovyklos  refleksiją.  

Projektas ,,Draugų rate‘‘ buvo finansuojamas  iš savivaldybės biudžeto,  kaimo bendruomenės  ir tėvų  lėšų.  Jį įgyvendinti padėjo projekto parneriai ir savanoriai: Ryškėnų kaimo bendruomenės tarybos narė Jurgita Kazlauskienė, stovyklautojų mama  Loreta Zavadskienė,  stovyklos iniciatyvą palaikė ir savo veikla prisidėjo bendruomenės pirmininkas Kazys Lečkauskas ir didelę patirtį projektų paraiškų rašyme turinti Angelija Žilionienė.  Didžiąją  laiko dalį  stovykloje neatlygintinai dirbo Ryškėnų kaimo bendruomenės vaikų dienos centro darbuotojos Jūratė Jankauskienė, Inga Dijokaitė ir Asta Grachauskienė.

Ryškėnų dienos centro informacija

2022.07.21