2023 m.                  

RYŠKĖNŲ VASARA ŽEMAITIŠKAI

      Sporto ir meno šventė  ,,Ryškėnų vasara žemaitiškai“ tradiciškai prasidėjo nuo ankstaus ryto Žemaitijos regiono  sportinėmis varžybomis, kurias organizavo Ryškėnų sporto klubas (Jonas Gaurylius ir Tomas Gaurylius).  Jau nuo pat ryto bendruomenės parke vyko šaškių ir šachmatų varžybos, netradicinės rungtys, įvairios estafetės, rankų laužimo, smiginio ir krepšinio varžybos.

      Po iškilmingų apdovanojimų, vyko iškilmingas Jonų, Janinų ir Rasų pagerbimas. Organizatorius, dalyvius ir visus gausiai susirinkusius sveikino ir bandelėmis vaišino  Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus ir tarybos narys Kęstutis Gusarovas. Gražios šventės linkėjo klebonas Vaidas Buivydas, seniūnas Saulius Širvys, kultūros centro direktorė Romualda Virketienė, bendruomenės pirmininkas Kazys Lečkauskas. Visą vakarą puikiai vedė ir gerą nuotaiką palaikė šventės vedėja Fausta Sabaliauskienė.

      Šventėje kulinarinius sugebėjimus pristatė Ryškėnų kaimo bendruomenės moterys: Jūratė Jankauskienė, Jurgita Kazlauskienė ir Danutė Lečkauskienė bei Danutė Kazlauskienė.  Jos gamino įvairius žemaitiškus patiekalus, vaišino kaimiška gira, dalyviai ragavo, degustavo,  kas norėjo mielai įsigijo.  

       Meninės programos metu  Jonai, Janinos ir Rasos papuošti Joninių vainikais, o dovana varduvininkams - šokių kolektyvų ,,Raskila“ ir ,,Šypsena“ šokiai (vadovė Vitalija Žalgevičienė). Koncertavo visų žanrų ir įvairaus amžiaus mėgėjų meno kolektyvai iš Ryškėnų: moterų  šokių kolektyvas  ,,Svajonė“, senjorių šokių kolektyvas ,,Raskila“, vaikų šokių kolektyvas ,,Šypsena“,  liaudiškos muzikos kapela ,,Čia ir dabar“ (vadovai Sandra ir Sigitas Petruliai), Telšių kultūros centro instrumentinė grupė ,,Gramofonas“ (vadovas Robertas Tekorius)  ir atlikėjas Marius Petrauskas. Puikią šventinę nuotaiką kūrė  meno kolektyvai iš kitų bendruomenių: Nevarėnų bendruomenė ,,Ratas“, kurie atvyko su vokaline grupe ,,Vyrų trio“ (vadovas Martynas Miliauskas) ir šokių kolektyvu ,,MM KO“ (vadovė Inga Budginienė), Luokės bendruomenė dalyvavo su liaudiškos muzikos kapela ,,Kaimynai“ (vadovas Drąsutis Balčiūnas).     

      Šventės ,,Ryškėnų vasara žemaitiškai“ finale – grupės ,,Husarai“ koncertas ir degantys fontanai.

     Džiaugiamės, kad Lietuvos ŽŪ ministerijos parama, Telšių rajono savivaldybės dėmesys, visų žmonių pagalba ir palaikymas bei laikraščių redakcijų sklaida leido garsiai suskambėti RYŠKĖNŲ VASARAI ❣❣❣                                                                 

                          Ryškėnų kaimo bendruomenės informacija2023 m.